nutukimas

Nevyniokime žodžių į vatą – nutukusius žmones reikia gydyti drastiškomis priemonėmis. Nutukęs žmogus 95 procentais yra toks dėl to, kad valgo per daug ir juda per mažai. Taip, egzistuoja tie 5 procentai, kai sergama tam tikromis kraujo ar genetinėmis ligomis, kai joks maisto mažinimas neduos rezultatų, tačiau didžiajai daugumai sumažinti „lovį“ – pats efektyviausias sprendimas. Skrandžio sulankstymo operacija kaip tik ir padeda sumažinti skrandžio tūrį, kad maistas nebūtų ryjamas kibirais.

Viskas vyksta gana paprastai. Kai žmogus daug valgo, skrandis plečiasi ir tamposi. Kol jo nepripildote, neateina sotumo jausmas. Dėl to reikia ne vieno cepelino, o net 5-8. Jei skrandyje staiga nebelieka vietos 5 cepelinams, žmogus po truputėlį ima mesti svorį, nes organizmas tiesiog negauna įprasto kiekio kalorijų.

Po skrandžio sulankstymo operacijos praėjus metams, pacientas (nutukimas – tai liga) būna numetęs apie 50 proc. savo svorio. Tai labai geras rezultatas.

Kaip atliekama skrandžio sulankstymo operacija?

Krūtinės ląsta neatveriama, padaromi tik nedideli įpjovimai odoje, pro kuriuos įvedami chirurgo įrankiai. Jų pagalba skrandis yra sulenkiamas į vidų. Sulenkimo kraštai sutvirtinami. Nė viena skrandžio audinio dalis nėra pašalinama. Iš kriaušės formos organo, skrandis tampa panašus į vamzdį.

Kas nutinka su patekusiu maistu? Jis tiesiog nebetelpa į tą vamzdį. Skrandžio tūris tampa daug mažesnis – apie 300-500 ml. Tai didelė stiklinė vandens. Tiesa, skrandžio gebėjimas išsitempti niekur nedingsta. Ji pacientas nepakeičia savo mitybos įpročių, jau po metų gali tekti daryti kitą operaciją. Greičiausiai ne sulankstymo, o rezekcijos (sumažinimo) arba apylankos (dalinio pašalinimo).

Pooperacinis laikotarpis

Apie mėnesį rekomenduojama ilsėtis ir valgyti griežtai tą maistą, kurį leido gydytojai. Taip, jo mažai. Taip, jis neaštrus, nesūrus, kitaip tariant – ne itin skanus. Alkoholio vartojimas ir kiti žalingi įpročiai – draudžiami. Žodžiu, teks kurį laiką rimtai susiimti ir valgyti tik tai, kas leidžiama.

Reikės vaikščioti ir judėti daugiau, nei įprastai. Tai vargins ne ką mažiau, nei nemalonumas skrandyje, nuolatiniai vitaminų ir medikamentų vartojimai. Niekas nesakė, kad ši liga ir jos gydymas yra malonus. Bet tai apsimoka. Su silpna valia tiek svorio nenumesite visą gyvenimą, o nustoję laikytis dietos ir kitaip save kankinti vėl gretai priaugsite. Skrandžio sulankstymo operacija neleis šiai situacijai kartotis. Nebent patys norėsite vėl būti stori. Ar pamenate, kiek sakėme, kad numesite svorio per metus? 50 proc. Tai reiškia, kad jei svėrėte 150 kilogramų, po metų galite sverti tik 75. Tai įspūdingi skaičiai, tiesa? Tai ar ryšitės?