baidarėsPlaukimas baidarėmis – viena smagiausių vasaros pramogų, kasmet sulaukianti didelio turistų dėmesio. Baidarių entuziastai vieningai sutinka, kad minėtasis užsiėmimas – tai išskirtinis laisvalaikio praleidimo būdas, atitinkantis praktiškai visų poilsiautojų poreikius. Nesvarbu, ar ieškote pramogos šeimai, darbo kolektyvui ar romantiškam savaitgaliui, baidariu nuoma leis pabėgti nuo miesto šurmulio, mėgautis jaukia gamtos ramybe ir išbandyti nuotykių pilnus vandens žygius.

Ar visada tik vasara?

Baidarių nuomotojai teigia, kad didžiausio plaukikų dėmesio sulaukiama karštuoju metų laiku, t. y. tuomet, kai oro temperatūra gerokai pakyla, o vanduo kviečia nusimesti drabužius ir atsigaivinti. Iš kitos pusės, negalima paneigti ir tam tikrų šio sprendimo trūkumų – visų pirma, vasaros metu sulaukiama itin didelio turistų antplūdžio, todėl populiariausi upiu marsrutai būna pilni žmonių. Dėl šios priežasties plaukimas upe tampa kiek komplikuotas, be to, sunku surasti laisvą stovyklavietę, kurioje būtų galima pailsėti po įtempto irklavimo. Dar viena bėda – užpildytas nuomotojų tvarkaraštis. Tai reiškia, kad išsinuomoti baidares yra kur kas sunkiau, be to, dažniausiai auga ir nuomos kainos.

Kodėl verta išbandyti šaltuosius metų laikus?

Nors baidarių nuoma šaltuoju metų laiku nėra įprastas pasirinkimas lietuviams, minėtojo verslo atstovai tvirtina, kad turistų, ieškančių ekstremalių pramogų, skaičius kasmet auga. Plaukimas rudenį ar ankstyvą pavasarį paprastai siejamas su kur kas sudėtingesniu maršrutu dėl pakitusio upių vandens lygio. Iš tiesų, toks plaukimas yra kur kas įdomesnis ir dinamiškesnis. Nors pastarasis sprendimas nerekomenduojamas pradedantiesiems plaukikams, turistams, išbandžiusiems vasaros plaukimo privalumus, toks pasirinkimas neturėtų sukelti rimtesnių rūpesčių. Priklausomai nuo konkretaus maršruto, galima rinktis tiek paprastesnius, tiek itin ekstremalius vandens kelius, kurių įveikimui reikės ne tik fizinių jėgų, bet ir kantrybės bei išankstinio pasiruošimo. Kaip atskirą kategoriją verta išskirti plaukimą baidarėmis žiemą – minėtasis pasirinkimas siejamas su varginančiu, bet išskirtiniu laisvalaikiu, o nuostabiu baltumu alsuojanti gamta ilgam išliks net ir visko mačiusių keliautojų atmintyje.

Planavimo svarba

Kad plaukimas šaltuoju metų laiku padovanotų gražiausių emocijų, šiam žygiui būtina ruoštis iš anksto. Visų pirma, skirkite laiko tinkamo maršruto pasirinkimui. Jei šioje srityje esate naujokai, rekomenduojame susisiekti su baidarių nuomotojais ir paklausti jų nuomonės dėl vienos ar kitos upės būklės. Primename, kad jums bus reikalingi ir kokybiški rūbai. Geriausias sprendimas – termo savybėmis pasižyminti apranga, kuri apsaugos nuo nemalonių aplinkos veiksnių ir padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Su savimi būtinai turėkite karštų gėrimų ir užkandžių. Be to, verta iš anksto pasidomėti dėl nakvynės vietos. Rekomenduojame užsisakyti jaukų nakvynės namuką, kadangi miegojimas stovyklavietėje gali sukelti sunkumų.