Dienos pietūs KauneSakoma, kad pats svarbiausias dienos maistas yra pusryčiai ir būtent tada reikia valgyti daugiausia, kadangi per visą dieną suvartotų kalorijų skaičių išdeginame atlikdami įvairias veiklas. Antroje vietoje yra pietūs ir kadangi būtent jie tampa tarpiniu variantu – daugelis jiems skiria daugiau dėmesio. Juolab, pusryčiai daugelio lėkštėje yra gana kūdi, kadangi valgyti anksti nesinori, o per pietus jai esame plačiai atvėrę savo burnas, kadangi skrandis jau šaukia maršą.

Tiesa, pietų galimybių gali būti labai daug ir įvairių. Kol vieni nešasi pietus iš namų, tuo tarpu kiti renkasi dienos pietus maitinimo įstaigose. Dienos pietūs Kaune ir kituose mietuose yra labai įvairūs, tad pradėjus ieškoti ką valgyti – rasite labai plačią pasiūlą. Žinoma, greta skonio daugelis vertina ir kainoraščius bei sveikatingumą, maistingumą, paprasčiausiai norisi, kad pietūs būtų skanūs ir sveiki. O ką valgyti, kad visi šie kriterijai atitiktų poreikius ir pavyktų rasti optimaliausią balansą?

Pirmiausia riekia apsispręsti, ar valgysite maitinimo įstaigose, ar atsinešite savo maistą. Jeigu norite savo maisto, tokiu atveju dažniausiai patiekalų galimybės tampa kur kas mažesnės, kadangi paprasčiausiai atsinešti sriubą tampa labai sunku, juolab, nepatogu, kai reikia keliauti su keliomis dėžutėmis, kadangi paprasčiausiai tuomet pusę rankinės vietos užima vien mistas. Tokiu atveju daugelis ir nusprendžia, kad kur kas geresnis pasirinkimas yra pietauti maitinimo vietose, kadangi tikrai gausite šitą ir skanų maistą. Tačiau kur geriausia? Pirmiausia reikia apgalvoti, ar tam tikri mitybos įpročiai neriboja Jūsų galybių. Juk tikrai ne visus egzistuoja platus vegetariškų ir veganiško masto pasirinkimas. Tai labai aktualu tiems, kurie yra kam nors alergiški. Pavyzdžiui, asmuo, kuris alergiškas gliuteinui dažniausiai neturėtų net galvoti apie picerijas, kadangi tikrai retoje vietoje rasite picas, kurios yra gaminamos iš specialaus pado, tinkančio ir alergiškiems asmenims. Be kuriuo atveju visą reikalingą info rasite internete, tad sėkmingai sutaupysite nemažai laiko ir pagal savo poreikius rasite ir vietą, kurioje siūlomas maistas jums tinka. Taip pat dažnas vertina ir kainoraščius, kadangi nenori kad pasirinktas maistas būtų labai brangus. Štai todėl dažnai pasirenkamas sveikas maistas ypač, ekologiškos maitinimo vietos, tampa tinka kaip galimybė, tačiau reta, kadangi kiekvieną dieną maitintis sveiku maistu tampa brangiu malonumu. Visada galima rasti maitinimo vietas, kurio tampa tarsi tarpiniu variantu tarp šių dviejų galimybių, tad domėkitės, ieškokite ir rasite tai, kas Jums labiausiai tinka.

Visada labai naudinga skaityti kitų žmonių patirtis, kadangi jos padeda susidaryti preliminarią nuomonę, ko galima tikėtis. Vienu atveju tam tikros vietos gali sulaukti labai daug liaupsių ir būti pristatomos kaip puikus pasirinkimas, tuo tarpu kitos akcentuojamos kaip nevertos savo kainos, kadangi mastas gana prastas. Svarbiausia, kad kiekvienas pagal savo poreikius ras sau labiausiai tinkamą variantą, tad ieškokite ir tikrai galite optimalų kainos bei kokybės santykio, kuris tiks ne tik visiems kitiems, tačiau ir Jums pačiam.

Kad ir kaip norėtųsi maitintis, tačiau svarbiausia yra valgyti tai, kas Jums yra skanu. Sveikos mitybos principai tinka ne visiems, juolab, egzistuoja tiek daug pačių įvairiausių galimybių. Juk svarbiausia, kad kiekvienas valgytų tai, kas jam labiausiai patinka ir tai, kas jam suteikia daugiau laimės. Juk maistas – laimė, o skanus maistas yra didelė laimė.