dantų protezavimas

Kai išgirstame žodį „protezai“, daugelis, ko gero, pirmiausia įsivaizduojame savo močiutes ar senelius, kurie prie lovos laiko stiklinę vandens, į kurią kiekvieną vakarą pasideda išimtus dantis. Tačiau technologijos visame pasaulyje sparčiai keičia mediciną, taigi ir odontologijos srityje nuolat vyksta pokyčiai. Šių laikų dantų protezavimas visai neprimena tų technologijų, kurios buvo taikomos mūsų seneliams, todėl laikas atsikratyti mitų, kurie iki šiol sklando apie protezus.

 

Protezai – senų žmonių draugai

Ilgą laiką buvo manoma, kad dantų protezavimas aktualus tik seniems žmonėms, tačiau šiandien protezus vis dažniau odontologai taiko ir jaunesnio amžiaus žmonėms. Šiuolaikiniai protezai nebėra tokie, kokie buvo anksčiau. Dantų protezavimas Vilniuje ar kitame dideliame mieste gali būti atliekama ir tuomet, kai žmogus neteko vieno danties. Protezavimas reikalingas ir tokiu atveju. Tai gali nutikti ir jauname amžiuje. Tad galvoti, kad dantų protezavimas yra tik močiučių reikalas, jau nebereikėtų.

 

Protezus lengva pamesti

Dar vienas iki šiol gajus mitas yra susijęs būtent su ankščiau gaminamais išimamais protezais. Iki šiol daugelis žmonių mano, kad protezus lengva pamesti kalbant ar valgant. Tokių scenų galima išvysti įvairiausiuose filmuose ir filmukuose, tad natūralu, kad su tuo nesusidūrę žmonės mano, jog tai vis dar yra realybė. Tačiau iš tiesų, kai šiais laikais atliekamas dantų protezavimas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste, protezai yra pritaikomi konkrečiam žmogui ir apie jų pametimą nebereikia galvoti. Protezai tvirtinami įsriegiant implantus ir jie nebėra išimami. Priešingai, nejudantys ir tinkamai pritvirtinti protezai leidžia jaustis daug patogiau, be to,  efektyviau atkuria kramtymo funkciją.

 

Protezuoti dantis – brangu

Turbūt toks mitas lydi kone kiekvieną odontologijos paslaugą. Tad protezavimas – ne išimtis. Odontologijos klinikose pasitaiko pacientų, kuriems reikalingas vieno danties portezavimas. Jeigu tai krūminis dantis, gali būti, kad už jo gydymą teks sumokėti ne vieną šimtą eurų. Tokią patirtį turintys pacientai ima mąstyti, jog jei jau vieno danties protezavimas kainavo tiek, visų dantų atkūrimas gali būti dar brangesnis. Tačiau taip skaičiuoti nereikėtų. Žinoma, jog dantų protezavimas yra brangesnis už plombavimą, tačiau jis išsprendžia problemą ilgalaikėje perspektyvoje, todėl jos kainą taip ir reikėtų vertinti. Norėdami padėti pacientams dažniau pasinaudoti protezavimu, specialistai siūlo, kad būtų atliekamas dantų protezavimas išsimokėtinai. Patogiai susiplanavę gydymą, galite susiplanuoti ir biudžetą. Dantys bus tvarkomi ne vieną vizitą, tad dantų protezavimas išsimokėtinai gali būti puiki idėja tuomet, kai negalite sumokėti už gydymą visos sumos iš karto.